21 August 2019

Wszystko, to co związane z samochodami i nie tylko

Z chemią domową spotkamy się wszelcy na co dzień. Są to proszki do prania, płyny do zmywania, płyny do podłóg, żele do czyszczenia toalet i kuchni i wiele mnóstwo innych. Wybór jest duży. Producenci prześcigają się w wciągnięciu odbiorców do kupowania własnie ich artykułu. Istnieje jednak specyficzna gromada klientów, którzy nie kupią chemii domowej w potocznych marketach. Rzekomo w wszelkim mniejszym i większym mieście, a czasem nawet w osadzie są sklepiki nazywające się np: „Niemiecka chemia„, „Chemia z Niemiec” czy też „Chemia niemiecka„.

Niemiecka chemia

Chemia niemiecka

Mnogość ludzi uważa, że chemia niemiecka jest lepsza od tej sprzedawanej w Polsce. W czym istnieje ambaras gdyż chemia z Niemiec i owa z Polski przeważnie ma tego też producenta. W gruncie rzeczy jeżeli spojrzymy w przeszłość, niemiecka chemia była kiedyś wyższa. Wypływało to z faktu, że w latach 90 jak to zbyt lokalny otworzył się na artykuły zachodnie, w naszych marketach ustawiła się chemia niemiecka. Na nieszczęście krajowy nabywca przyzwyczajony do marnie skoncentrowanych lokalnych detergentów, dozował nowiutkie preparaty w nadmiernej dawce. Wynikiem były wysypki i podrażnienia cery. Niemiecka chemia została wtenczas dostosowana do naszych realiów i „rozrzedzona”.
Obecnie producenci zarzekają się, iż chemia z Niemiec w czymkolwiek nie ulega chemii wyprzedawanej w Rzeczypospolitej.

Niemiecka chemia

Przeświadczenie o wyższej próbie chemii niemieckiej zostało. Niemiecka chemia stała się synonimem jakości w powyższym segmencie wyrobów, i wciąż mnóstwo czasu minie zanim się to przeobrazi.
Pytanie istotne orzeka czy rzeczywiście jest to swojego modelu zabobon, iż chemia niemiecka jest wyższa, czy w gruncie rzeczy jest w powyższym ziarno prawdziwości. Trudno jest uwierzyć, że w państwie w taki sposób „sfocusowanym” na szczędzenie, jest co najmniej kilkadziesiąt albo paręset tysięcy kobiet, którzy świadomie przepłacali by za skoordynowany towar przyprowadzany z Niemiec.

Bez kategorii

Coś o mnie?

man-1206193-m

Hej . Jestem Robert. Mam 30 lat i pochodzę z Koszalina. Interesuje się poliyką zagraniczną, samochodami i kolarstwem. Uwielbiam kino i mieć adrenaline we krwi .Mam cichą nadzieje że będziecie tutaj cześciej zaglądać. Pozdrawiam serdecznie.