21 August 2019

Wszystko, to co związane z samochodami i nie tylko

MDM czyli mieszkania dla młodych gdańsk to rządowy program dofinansowania zakupu własnego mieszkania. Podstawowym warunkiem jaki wypada spełnić, ażeby dostać subwencje jest wiek jaki nie może byc wyższy niż trzydzieści pięć lat. W wypadku związków małżeńskich pod uwagę bierze się wyłącznie wiek młodszej osoby. Wypada również wziąć pod uwagę, iż fakt posiadania lokalu mieszkalnego na własność w przeszłości wyklucza zupełnie możność pozyskania subsydia z MDM. Szczęśliwie nie dotyczy to osób, które były współwłaścicielami lokali mieszkalnych.


Pozyskiwany lokal mieszkalny nie może mieć więcej niż siedemdziesiąt pięć metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Jeżeli natomiast chodzi o dom mieszkalny, to jego przestrzeń użytkowa nie może przewyższać 100 metrów kwadratowych. Powierzchnia na której na jaką dostaje się dopłate wynosi pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Granice te mogą być podniesione o dziesięć metrów kwadratowych, jeśli posiada się na wychowaniu troje albo więcej dzieci. Kolejnym warunkiem uzyskania pieniędzy jest zakup lokalu poniżej określonej stawki za metr. Na witrynie ministerstwa infrastruktury oraz rozwoju można sprawdzić ile wynoszą one w konkretnych lokalizacjach.Na najniższe dofinansowanie wynoszące dziesięć procent mogą liczyć ludzie bezdzietni. jeśli posiadamy jedno dziecko to dopłata podnosi się do 15 procesnt, jak dwójkę dotacja wzrasta o następne 5 procent, przy trójce dzieci możemy liczyć na dopłate w wyokości 30 %. Jeśli apartament kupuje się na kredyt to musimy spełnić kolejne warunki. Po pierwsze musi on zostać zaciągnięty w bankach mających umowę z BGH, inaczej bankiem gospodarstwa krajowego. Pożyczka. która zaciągana zaciągany jest na nabycie lokalu musi wynosić co najmniej pięćdziesiąt procent jego wartości i pochodzi z rynku pierwotnego. Dla wielu ludzi może stanowić to znaczącą przeszkodę, gdyż takie posiadłości są nieco droższe od tychanalogicznych z rynku wtórnego. Mało tego okres przez jaki wierzytelnośc będzie spłacana ma obowiązek trwać ponad 15 lat. Mieszkanie, jakie zostało zakupione przy pomocy MDM nie może być sprzedany, ani wynajmowany przez pół dakady. W sytuacji złamania tego warunku należy bezwyjątkowo zwrócić całość otrzymanego kapitału.

Kupno mieszkania , MDM

Coś o mnie?

man-1206193-m

Hej . Jestem Robert. Mam 30 lat i pochodzę z Koszalina. Interesuje się poliyką zagraniczną, samochodami i kolarstwem. Uwielbiam kino i mieć adrenaline we krwi .Mam cichą nadzieje że będziecie tutaj cześciej zaglądać. Pozdrawiam serdecznie.